KOUPELNY [ NÁVRHY + DODÁVKY + REALIZACE ]   více než 500 realizovaných projektů

   721 661 758

Koupelnový supermarket versus atelier

Kam zamíříte vy?

Termín koupelnový supermarket používáme pro velké koupelnové řetězce, které si asi většina z nás vybaví při slově koupelna jako první, a to díky jejich umístění v hlavních obchodních zónách a masivním reklamním kampaním. Ač se tak na první pohled nemusí každému zdát, protože už se dnes také snaží cílit i na náročnější klientelu, jejich nabídka je šita primárně na zákazníka typu instalatér a domácí kutil nebo stavební firma.

Tedy na poloprofesionály a laiky, publikum nepříliš náročné, pro které hraje hlavní roli cena.

Slýcháme: Tohle jsem viděl u Vaší konkurence. My vždy s úsměvěm na rtech odpovídáme, to není naše konkurence. Oni jsou prodejci, my jsme tvůrci. Ano i prodej vybavení je součástí našeho obchodu. Ale tam, kde supermarkety končí, my teprve začínáme. Takže takhle.

Velkým tahákem koupelnových supermarketů jsou velkoobchodní ceny. A nejlákavější cenové akce bývají na tzv. vlastní značky, tj. výrobky, jejichž oficiální ceníková cena vlastně neexistuje a původ je nejasný (takže jasný). Někdy na této produkci troufale staví i slogany typu “Český výrobce koupelen”.

Skutečnou výhodou může být skladová dostupnost některého zboží, ale tím pádem zároveň také jeho tuctovost. Jak říkám, jde o produkty, které potkáte na každé veřejné toaletě. Další výhodou bývá také možnost jejich vrácení, pokud na konci zbude například zbytečně mnoho obkladu do rezervy. Což naopak u zboží na objednávku možné samozřejmě není. Nicméně, pokud se někdo ráno rozhodne, že se hned dnes pustí do stavby koupelny, tak je pro něho určitě supermarket či hobby market vhodné řešení.

Naopak, pokud si chcete dát na koupelně pořádně záležet a navíc se rádi při nákupech cítíte jediněčně, jste v koupelnovém supermarketu na nejistém poli. Nikdy nevíte, na koho na prodejně natrefíte příště, kdo Vás obslouží, komu se kdy dovoláte. Někde panují i přísné interní regulace, za jak dlouho obsloužit zákazníka, jaké zboží tlačit do zakázek, protože je třeba vyčistit sklady. S nabídkou vody nebo dobrého espressa v klidném prostředí se tu asi nesetkáte. A vizualizace hotová během jedné konzultace může těžko obsahovat promyšlené detaily, či dispoziční varianty nebo dokonalý návrh pokládky dlažby a obkladu vzhledem k rozmístění zařizovacích předmětů. To si totiž vyžaduje hodiny a hodiny odsezené práce a komunikace se zákazníkem.

I někteří naši klienti původně do těchto koupelnových supermarketů také automaticky zavítali, ale jejich zkušenost už z prvních setkání byla typická. Slovy naší klientky: “Nabízeli nám řešení, o která jsme nestáli. Evidentně si ani neprohlídli projektovou dokumentaci k našemu domu. A v dalším řetezci osobní prezentace zaměstnanců neodpovídala nabízenému zboží.”

Ale abychom všem jen nekřivdili. Všechno není jen černé nebo bilé. Každý je jedinečný a tvorba interiéru je hlavně o osobních sympatiích. Proto i v supermarketu možná potkáte člověka, který Vám opravdu pomůže a koupelnu poskládá s vlastním zápalem pro věc. A ještě Vám bude alespoň po telefonu cepovat instalatéra nebo stavební firmu, kteří by Vám nejraději vymodelovali koupelnu po svém.

Jinak řečeno, podnikatelské “PROČ” koupelnových supermarků je především prodávat. Proto Vám doporučujeme vybírat koupelnu u těch, kteří Vám ji zároveň i postaví, tj. interiérová studia a ateliery s vlastním realizačním týmem.

Naše “PROČ” prodejem teprve začíná – naším hnacím motorem je vytvořit koupelnu, ve které budete chtít bydlet. V čem je tedy naše řešení pro Vás lepší? To, co si navrhneme, k tomu také připravíme prováděcí dokumentaci a sami oddozorujeme a postavíme s osvědčeným týmem řemeslníků. Nejsme jen teoretici za stolem vyhlížející dalšího nákupujícího zákazníka.
Abychom Vám mohli přiblížit produkty a stavební detaily, uvítáme Vás přímo na našich realizacích nebo našich partnerských vzorkovnách v Praze – díky tomu Vám můžeme ukázat a vysvětlit vše potřebné dle povahy Vaší budoucí koupelny.

Takže dalším z důvodů proč tu StyleIt2 je, abychom si Vaši koupelnu pohlídali od první skici až po realizaci a osobně byli u toho od začátku do konce.