KOUPELNY [ NÁVRHY + DODÁVKY + REALIZACE ]   více než 500 realizovaných projektů

   721 661 758

Gessi Equilibrio

StyleIt2 Vám představuje.. totální novinku.. hm, to je slabé slovo. Je to totální odvaz ve světě vodovodních baterií.

Tvůrci jí dali jméno Equilibrio. Rovnováha. Baterie vytesaná z kamene.

Načasování slavnostní události nebylo samozřejmě náhodné. Pro velkolepé představení si její výrobce Gessi vybralo milánský veletrh Salone del Mobile 2016.

Hlavy dali dohromady designer Maurizio Scutellà, umělec a filozof Marsel Lesko společně s kreativním týmem Gessi a výsledkem je tento unikátní koncept. Umělecký a zároveň funkční objekt - vodovodní baterie. Není pro každého. Posuďte sami.

Co je Equilibrio?

Není to kolekce, ale unikátní exemplář. Rovnováha je soustředěna do jediného, nejčastěji používaného, objektu v koupelně. Energie by neměla být rozptýlena, ale měla by být koncentrována. To je důvod, proč je Equilibrio soustředěno pouze do umyvadlové baterie a žádné jiné. Explozivní síla, to je to, co čiší z tohoto nového konceptu, který vypadá spíš jako solitér než jako vodovodní kohoutek, na který jsme byli zvyklí. Nemá separované tělo a výtokové ramínko, neexistuje vzájemná symetrie těla a páky. Vše je v rovnováze, symbióze.

 

Co vyjadřuje Equilibrio?

Equilibrio odkazuje, v designu a konceptu, k myšlence wellness, která spojuje východní a západní filozofie.

  • je to harmonie
  • je to stav rovnováhy, fyzické, mentální, duchovní
  • je to poslech, vnitřního vědomí, meditace, klidu, míru
  • je to ticho, vnitřní ticho, nové spojení s rytmem přírody
  • je to estetický výraz, socha, odkaz na archetyp
  • je to symbol, zdroj energie

Z čeho je Equilibrio vyrobeno?

Volba materiálů a jejich povrchových úprav, které nebyly doposud použity ve výrobě koupelnových baterií, to je to co dělá TENTO PRODUKT UNIKÁTNÍM. Dává mu možnost kombinovat tělo a páku z různých materiálů.

Gessi u Equilibria startuje novou éru, ve které se vzájmně kombinují materiály jako je kov, dřevo, kámen a ušlechtilý přírodní kámen.

Kov

široká paleta barev, v lesklé, matné, hladké a povrchové úpravě s novým trojrozměrným (strukturovaným) zpracováním.

PURE (hladká povrchová úprava na těle baterie i na páce)

MATCHED (kombinace hladké a strukturované povrchové úpravy)

EQ5 

Kámen

Je to hmota, která evokuje jak luxus, tak přírodu: mramor, onyx a hrubé kameny jsou transformovány do páky ve dvou formách:

FASHION STONE - reprezentuje luxus

RIVER STONE - symbolizuje přírodu

kamenné páky se kombinují s kovovým tělem baterie

EQ3

Dřevo

Návrat ke kořenům, k první hmotě, kterou začal člověk opracovávat. Produkt lesa, který Gessi proměnilo v páku, jež ovládá vodovodní baterii.

Dřevěné páky se kombinují s kovovým tělem.

Očekáváme, že tato bombasticka novinka dorazí k nám do Prahy v posledním čtvrtletí tohoto roku. Cena baterie sice nebyla zatím zveřejněna, ale očekáváme ji někde mezi 15.000 - 30.000 Kč bez DPH. Podle zvolené kombinace materiálů samozřejmě.

Dokážete si tuto exkluzivní baterii předstvit ve své koupelně? A nebo naopak nejste její typ. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., co si o této věci myslíte a my Vám na oplátku zašleme elektronickou verzi naší knížky Koupelnový slovníček pro designérky.

„Zase jsme o něco blíže přírodě,” jásají ortodoxní vyznavači feng-shui.

EQ4